  • B32926C3225M
B32926C3225M
advertisement
Manufacturer No:
B32926C3225M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32926C3225M
Datasheet:
B32926C3225M
Purchasing and Inquiry
B32926C3225M Overview
B32926C3225M Features
B32926C3225M Applications
There are a lot of TDK Corporation B32926C3225M applications of film capacitors.
  • Filters
  • Test and measuring equipment
  • Bypassing
  • Filtering
  • Audio/video equipment
  • Mobile communications
  • RF Modules
  • RFI for automotive
  • Snubbering
  • VCO's
Step5Bar-code shipping tag
B32926C3225M
    Select All
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Voltage
    305V
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    24.9936mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    13.9954mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    14mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Lead Length
    6mm