  • B32653A7224K
B32653A7224K
advertisement
Manufacturer No:
B32653A7224K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32653A7224K
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
B32653A7224K Overview
B32653A7224K Features
B32653A7224K Applications
There are a lot of TDK Corporation B32653A7224K applications of film capacitors.
  • Electronic ballasts
  • IGBT
  • Audio/video equipment
  • Snubbering
  • Test and measuring equipment
  • Battery management system
  • Lighting
  • Industrial and automotive inverters
  • RF Modules
  • Satellite TV
Step5Bar-code shipping tag
B32653A7224K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Height Seated (Max)
    29.4894mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    14.5034mm