  • B32529C104K289
B32529C104K289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C104K289
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529C104K289
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
B32529C104K289 Overview
B32529C104K289 Features
B32529C104K289 Applications
There are a lot of TDK Corporation B32529C104K289 applications of film capacitors.
  • Industrial and automotive inverters
  • VCO's
  • Matching networks
  • Lighting
  • Mobile communications
  • Compact fluorescent lamps (CFL)
  • Bypassing
  • TV and monitor sets
  • Test and measuring equipment
  • Audio/video equipment
Step5Bar-code shipping tag
B32529C104K289
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    10%
  • Feature
    General Purpose
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    6.5024mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    2.4892mm