  • B32921C3473K
B32921C3473K
advertisement
Manufacturer No:
B32921C3473K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32921C3473K
Description:
47nF Film Capacitor 10% Radial Radial 630V-DC 305V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 7820
Step5Bar-code shipping tag
B32921C3473K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    13mm
  • Width
    5mm