  • B32652A4474J003
B32652A4474J003
advertisement
Manufacturer No:
B32652A4474J003
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32652A4474J003
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial
Quantity:
In Stock : 15847
Step5Bar-code shipping tag
B32652A4474J003
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    9mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    18mm