  • ECQ-E12124KFB
ECQ-E12124KFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E12124KFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E12124KFB
Description:
ECQ-E(F) 0.12μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1.25kV-DC 125V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E12124KFB
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.453W 31.00mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE AC (V):125
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    22.5mm
    PET
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Height Seated (Max)
    1.004 25.50mm
  • Length
    31mm
  • Width
    11.5mm