  • B32529C684K189
B32529C684K189
advertisement
Manufacturer No:
B32529C684K189
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529C684K189
Datasheet:
B32529C684K189
Purchasing and Inquiry
B32529C684K189 Overview
B32529C684K189 Features
B32529C684K189 Applications
There are a lot of TDK Corporation B32529C684K189 applications of film capacitors.
  • Satellite TV
  • Lighting
  • Snubbering
  • TV and monitor sets
  • Audio/video equipment
  • Mobile communications
  • Electronic ballasts
  • IGBT
  • Switch mode power supplies
  • Filters
Step5Bar-code shipping tag
B32529C684K189
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    4.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    9.4996mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.4958mm