  • B32678G6256K
B32678G6256K
advertisement
Manufacturer No:
B32678G6256K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32678G6256K
Datasheet:
B32678G6256K
Description:
25μF Film Capacitor 10% Radial Radial 630V-DC 350V-AC PP PCB, Through Hole
Quantity:
In Stock : 10633
Step5Bar-code shipping tag
B32678G6256K
    Select All
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    4
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    25μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    35mm
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    52.5018mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.3mOhm
  • Lead Diameter
    1.2 mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    50.0126mm
  • Length
    57.5mm
  • Width
    35.0012mm