  • B32021A3222K
B32021A3222K
advertisement
Manufacturer No:
B32021A3222K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32021A3222K
Package:
Radial
Datasheet:
B32021A3222K
Purchasing and Inquiry
B32021A3222K Overview
B32021A3222K Features
B32021A3222K Applications
There are a lot of TDK Corporation B32021A3222K applications of film capacitors.
  • Filters
  • Mobile communications
  • VCO's
  • TV and monitor sets
  • Blocking
  • Switch-mode power supplies
  • Global positioning systems
  • IGBT
  • Filtering
  • Switch mode power supplies
Step5Bar-code shipping tag
B32021A3222K
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    8.9916mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    3.9878mm