  • B32522N6104J
B32522N6104J
advertisement
Manufacturer No:
B32522N6104J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32522N6104J
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial Radial 450V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 9767
Step5Bar-code shipping tag
B32522N6104J
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Feature
    General Purpose
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    630V
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5.0038mm