  • UHW1E392MHD
UHW1E392MHD
advertisement
Manufacturer No:
UHW1E392MHD
HK JDW NO:
555-UHW1E392MHD
Description:
UHW 3900μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.81A 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 243
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UHW1E392MHD
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3900μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    3.81A
  • Impedance
    13mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.858A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.81A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm