  • UES1E471MHM1TN
UES1E471MHM1TN
advertisement
Manufacturer No:
UES1E471MHM1TN
HK JDW NO:
555-UES1E471MHM1TN
Description:
UES 470μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.630Dia 16.00mm -40°C~85°C Bi-Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 11934
Step5Bar-code shipping tag
UES1E471MHM1TN
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Audio
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm