  • UKW0J331MED1TA
UKW0J331MED1TA
advertisement
Manufacturer No:
UKW0J331MED1TA
HK JDW NO:
555-UKW0J331MED1TA
Description:
UKW 330μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 265mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Polar 2.4892mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UKW0J331MED1TA
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    Audio
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    265mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    265mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    397.5mA @ 10kHz
  • Diameter
    6.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm