  • UKL1H2R2KDDANATD
UKL1H2R2KDDANATD
advertisement
Manufacturer No:
UKL1H2R2KDDANATD
HK JDW NO:
555-UKL1H2R2KDDANATD
Description:
UKL 2.2μF Capacitor ±10% Tape & Box (TB) Through Hole 23mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 5906
Step5Bar-code shipping tag
UKL1H2R2KDDANATD
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    Radial, Can
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    23mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    23mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    46mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm