  • UKL1H220MED1TA
UKL1H220MED1TA
advertisement
Manufacturer No:
UKL1H220MED1TA
HK JDW NO:
555-UKL1H220MED1TA
Description:
UKL 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UKL1H220MED1TA
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    110mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    220mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm