  • B43505E2108M060
B43505E2108M060
advertisement
Manufacturer No:
B43505E2108M060
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43505E2108M060
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
1mF Capacitor 20% 3.1A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43505E2108M060
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1mF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    130mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    3.1A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Diameter
    35mm
  • Length
    45mm