  • UKA1H220MDD1TD
UKA1H220MDD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UKA1H220MDD1TD
HK JDW NO:
555-UKA1H220MDD1TD
Description:
UKA 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 68mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 10945
Step5Bar-code shipping tag
UKA1H220MDD1TD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Audio
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    4μA
  • Ripple Current
    68mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    68mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    136mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm