  • UCYW6120MPD1TD
UCYW6120MPD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UCYW6120MPD1TD
HK JDW NO:
555-UCYW6120MPD1TD
Description:
UCY 12μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 150mA 0.394Dia 10.00mm -25°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 15677
Step5Bar-code shipping tag
UCYW6120MPD1TD
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    12μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    150mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    150mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    300mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm