  • B41827A2107M
B41827A2107M
advertisement
Manufacturer No:
B41827A2107M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41827A2107M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% Bulk 7.493mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41827A2107M
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Polarity
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Height Seated (Max)
    27.0002mm