  • F321A226MAA
F321A226MAA
advertisement
Manufacturer No:
F321A226MAA
HK JDW NO:
555-F321A226MAA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
F321A226MAA
Description:
Molded F32 22μF Capacitor 10V 1 (Unlimited) ±20% 1206 (3216 Metric) Surface Mount General Purpose -55°C~105°C Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
F321A226MAA
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    180mOhm @ 100kHz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF