  • CY39030V208-83NTXC
CY39030V208-83NTXC
advertisement
Manufacturer No:
CY39030V208-83NTXC
HK JDW NO:
217-CY39030V208-83NTXC
Description:
0.5mm PMIC Delta 39K? ISR? Series CY39030 208 Pin 2.5V 208-BFQFP
Purchasing and Inquiry
CY39030V208-83NTXC Overview
The mobile phone network has 512 macro cells, which are cells that provide radio coverage from high-power cell sites (towers, antennas, or masts).208-BFQFPis the package in which it resides.This device has 136 I/O ports programmed into it.Terminations of devices are set to [0].This electrical part is wired with a terminal position of QUAD.A voltage of 2.5Vprovides power to the device.It is packaged in the way of Tray.A reliable operation is ensured by the operating temperature of [0].It is recommended that Surface Mountholds the chip in place.The Delta 39K? ISR?series FPGA is one of these types.There are 208pins on the chip.It is also possible to find ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY VOLTAGEwhen using this device.There are related parts in [0].In digital circuits, there are 48000gates, which act as a basic building block.Surface Mountis used to mount this electronic component.The 208pins are designed into the board.Vsup reaches 2.7Vas the maximum supply voltage.The supply voltage (Vsup) should be greater than 2.3V.
CY39030V208-83NTXC Features
208-BFQFP package
136 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
208 pin count
208 pins
CY39030V208-83NTXC Applications
There are a lot of Cypress Semiconductor Corp CY39030V208-83NTXC CPLDs applications.
  • Wireless Infrastructure Base Band Unit and Remote Radio Unit
  • I/O PORTS (MCU MODULE)
  • Synchronous or asynchronous mode
  • Voltage level translation
  • Timing control
  • Field programmable gate
  • High speed graphics processing
  • Digital multiplexers
  • Battery operated portable devices
  • Interface bridging
Step5Bar-code shipping tag
CY39030V208-83NTXC
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2005
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY VOLTAGE
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Propagation Delay
    15 ns
  • Voltage Supply - Internal
    2.5V 3.3V
  • Delay Time tpd(1) Max
    15ns
  • Height Seated (Max)
    3.77mm
  • Length
    28mm
  • Width
    28mm