  • 293D107X9010D2TE3
293D107X9010D2TE3
advertisement
Manufacturer No:
293D107X9010D2TE3
HK JDW NO:
874-293D107X9010D2TE3
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
293D107X9010D2TE3
Description:
100μF ±10% 600mOhm 2-Termination Polar Tantalum 10μA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Quantity:
In Stock : 123675
Step5Bar-code shipping tag
293D107X9010D2TE3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Resistance
    1.2kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    100μF
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Voltage
    10V
  • Leakage Current
    10μA
  • Ripple Current
    350mA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Q Factor
    8
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm