  • 195D336X5025R2T
195D336X5025R2T
advertisement
Manufacturer No:
195D336X5025R2T
HK JDW NO:
874-195D336X5025R2T
Package:
2824 (7260 Metric)
Datasheet:
195D336X5025R2T
Description:
CAP TANT 33UF 5% 25V 2824
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
195D336X5025R2T
  • Package / Case
    2824 (7260 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    6mm
  • Case Code (Metric)
    7260
  • Case Code (Imperial)
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.80mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    6mm