  • UVR2AR22MDD
UVR2AR22MDD
advertisement
Manufacturer No:
UVR2AR22MDD
HK JDW NO:
555-UVR2AR22MDD
Description:
UVR 0.22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.7mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 4908
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UVR2AR22MDD
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    4μA
  • Ripple Current
    4.7mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.7mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    9.4mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.08 %
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm