  • UUJ2D330MNQ6MS
UUJ2D330MNQ6MS
advertisement
Manufacturer No:
UUJ2D330MNQ6MS
HK JDW NO:
555-UUJ2D330MNQ6MS
Datasheet:
UUJ2D330MNQ6MS
Description:
UUJ 33μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 220mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
UUJ2D330MNQ6MS
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Size Code
    5454
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    100μA
  • Ripple Current
    220mA
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.15
  • Ripple Current @ Low Frequency
    220mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    352mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    14.6mm
  • Width
    13.6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    Radial, Can - SMD
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Surface Mount Land Size
    0.535Lx0.535W 13.60mmx13.60mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm