  • UUJ2C101MRQ6MS
UUJ2C101MRQ6MS
advertisement
Manufacturer No:
UUJ2C101MRQ6MS
HK JDW NO:
555-UUJ2C101MRQ6MS
Datasheet:
UUJ2C101MRQ6MS
Description:
UUJ 100μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 380mA 0.787Dia 20.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
UUJ2C101MRQ6MS
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.831Lx0.831W 21.10mmx21.10mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.787Dia 20.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Size Code
    8383
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    100μA
  • Ripple Current
    380mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    380mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    608mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm
  • Length
    22.2mm
  • Width
    21.1mm