  • UUJ1E331MNQ1ZD
UUJ1E331MNQ1ZD
advertisement
Manufacturer No:
UUJ1E331MNQ1ZD
HK JDW NO:
555-UUJ1E331MNQ1ZD
Datasheet:
UUJ1E331MNQ1ZD
Description:
UUJ 330μF Capacitor ±20% Tray Surface Mount 320mA 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
UUJ1E331MNQ1ZD
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
    Radial, Can - SMD
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Weight
    2.350005g
  • Surface Mount Land Size
    0.535Lx0.535W 13.60mmx13.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Size Code
    5454
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Ripple Current
    320mA
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • Ripple Current @ Low Frequency
    320mA @ 120Hz
  • Diameter
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm
  • Length
    14.6mm
  • Width
    13.6mm