  • UUG2W100MNQ6ZD
UUG2W100MNQ6ZD
advertisement
Manufacturer No:
UUG2W100MNQ6ZD
HK JDW NO:
555-UUG2W100MNQ6ZD
Datasheet:
UUG2W100MNQ6ZD
Description:
UUG 10μF Capacitor ±20% Tray Surface Mount 140mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
UUG2W100MNQ6ZD
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.535Lx0.535W 13.60mmx13.60mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Size Code
    5454
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.28mA
  • Ripple Current
    140mA
  • Tan Delta
    0.25
  • Ripple Current @ Low Frequency
    140mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    224mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    14.6mm
  • Width
    13.6mm