  • UUG1C332MNQ1MS
UUG1C332MNQ1MS
advertisement
Manufacturer No:
UUG1C332MNQ1MS
HK JDW NO:
555-UUG1C332MNQ1MS
Datasheet:
UUG1C332MNQ1MS
Description:
UUG 3300μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 1.45A 0.709Dia 18.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
UUG1C332MNQ1MS
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.752Lx0.752W 19.10mmx19.10mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Size Code
    7575
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    4μA
  • Ripple Current
    1.45A
  • Tan Delta
    0.26
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.45A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.6675A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm
  • Length
    20.1mm
  • Width
    19.1mm