  • USP1C220MDD1TE
USP1C220MDD1TE
advertisement
Manufacturer No:
USP1C220MDD1TE
HK JDW NO:
555-USP1C220MDD1TE
Description:
USP 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 51mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Bi-Polar 2.4892mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
USP1C220MDD1TE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    Bipolar
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.0176mA
  • Ripple Current
    51mA
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • Ripple Current @ Low Frequency
    51mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    76.5mA @ 10kHz
  • Diameter
    6.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    7mm