  • USF1E150MDD1TP
USF1E150MDD1TP
advertisement
Manufacturer No:
USF1E150MDD1TP
HK JDW NO:
555-USF1E150MDD1TP
Description:
USF 15μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 55mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
USF1E150MDD1TP
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.00375mA
  • Ripple Current
    55mA
  • Tan Delta
    0.12
  • Impedance
    1.7Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    55mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    110mA @ 100kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    7mm