  • USF1C220MDD
USF1C220MDD
advertisement
Manufacturer No:
USF1C220MDD
HK JDW NO:
555-USF1C220MDD
Description:
USF 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 110mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
USF1C220MDD
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    2
  • Termination
    Radial
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TAPE
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    3.52μA
  • Ripple Current
    110mA
  • Tan Delta
    0.14
  • Impedance
    1.7Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    55mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    110mA @ 100kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm