  • URZ0J330MDD1TD
URZ0J330MDD1TD
advertisement
Manufacturer No:
URZ0J330MDD1TD
HK JDW NO:
555-URZ0J330MDD1TD
Description:
URZ 33μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 40mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
URZ0J330MDD1TD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    40mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    40mA @ 120Hz
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    9mm