  • URZ0J221MDD1TD
URZ0J221MDD1TD
advertisement
Manufacturer No:
URZ0J221MDD1TD
HK JDW NO:
555-URZ0J221MDD1TD
Description:
URZ 220μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 145mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar 2.4892mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
URZ0J221MDD1TD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    145mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    145mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    217.5mA @ 10kHz
  • Diameter
    6.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    9mm