  • UPS2F330MHD1TN
UPS2F330MHD1TN
advertisement
Manufacturer No:
UPS2F330MHD1TN
HK JDW NO:
555-UPS2F330MHD1TN
Datasheet:
UPS2F330MHD1TN
Description:
UPS 33μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 155mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 193
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UPS2F330MHD1TN
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    315V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    155mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    155mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    248mA @ 10kHz
  • Diameter
    16mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm
  • Length
    25mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%