  • UPM1J471MHH
UPM1J471MHH
advertisement
Manufacturer No:
UPM1J471MHH
HK JDW NO:
555-UPM1J471MHH
Package:
Datasheet:
UPM1J471MHH
Description:
Capacitor 20% Bulk
Step5Bar-code shipping tag
UPM1J471MHH
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    470uF
  • Equivalent Series Resistance Type
    Extreme Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.039@20°C@100kHz|0.078@-10°C@100kHz
  • IR (mA)
    1420
  • IL (uA)
    4@1Min
  • Lifetime (h)
    5000
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    5
  • Wire Form
    Long Lead
  • Size (mm)
    12.5 X 35.5
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    12.5
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Radial
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    63VDC