  • UPM1A681MPD
UPM1A681MPD
advertisement
Manufacturer No:
UPM1A681MPD
HK JDW NO:
555-UPM1A681MPD
Description:
UPM 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 660mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar 3.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2093
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UPM1A681MPD
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    660mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    85mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    660mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    795mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.19 %
  • Diameter
    8mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm