  • UPM1A680MDD
UPM1A680MDD
advertisement
Manufacturer No:
UPM1A680MDD
HK JDW NO:
555-UPM1A680MDD
Description:
UPM 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 97mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2366
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UPM1A680MDD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.0204mA
  • Ripple Current
    97mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    800mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    97mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    155mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm