  • UPA1V821MHD1TO
UPA1V821MHD1TO
advertisement
Manufacturer No:
UPA1V821MHD1TO
HK JDW NO:
555-UPA1V821MHD1TO
Description:
UPA 820μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 147
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UPA1V821MHD1TO
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    29mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.418A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.89A @ 100kHz
  • Diameter
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    20mm