  • UPA1A122MPD6TD
UPA1A122MPD6TD
advertisement
Manufacturer No:
UPA1A122MPD6TD
HK JDW NO:
555-UPA1A122MPD6TD
Description:
UPA 1200μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 1.24A 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 17203
Step5Bar-code shipping tag
UPA1A122MPD6TD
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1200μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    4000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.24A
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Impedance
    49mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.054A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.24A @ 100kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm
  • Length
    16mm