  • ULD2W330MHD6
ULD2W330MHD6
advertisement
Manufacturer No:
ULD2W330MHD6
HK JDW NO:
555-ULD2W330MHD6
Description:
ULD 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 312mA 0.709Dia 18.00mm -25°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 31
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ULD2W330MHD6
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    33μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    450V
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.525mA
  • Ripple Current
    312mA
  • Life (Hours)
    20000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    312mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    561.6mA @ 100kHz
  • Diameter
    16mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm