  • ULD2E2R2MED1TD
ULD2E2R2MED1TD
advertisement
Manufacturer No:
ULD2E2R2MED1TD
HK JDW NO:
555-ULD2E2R2MED1TD
Datasheet:
ULD2E2R2MED1TD
Description:
ULD 2.2μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 36mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar 2.4892mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1896
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ULD2E2R2MED1TD
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    250V
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    100μA
  • Ripple Current
    36mA
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    36mA @ 120Hz
  • Diameter
    6.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm