  • ULD2C100MPD1TD
ULD2C100MPD1TD
advertisement
Manufacturer No:
ULD2C100MPD1TD
HK JDW NO:
555-ULD2C100MPD1TD
Datasheet:
ULD2C100MPD1TD
Description:
ULD 10μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 70mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
ULD2C100MPD1TD
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    160V
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    100μA
  • Ripple Current
    70mA
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    70mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    133mA @ 100kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm