  • ULD1C271MPD1TD
ULD1C271MPD1TD
advertisement
Manufacturer No:
ULD1C271MPD1TD
HK JDW NO:
555-ULD1C271MPD1TD
Description:
ULD 270μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 330mA 0.315Dia 8.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1976
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ULD1C271MPD1TD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    43.2μA
  • Ripple Current
    330mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    231mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    330mA @ 100kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm