  • ULD1A331MPD
ULD1A331MPD
advertisement
Manufacturer No:
ULD1A331MPD
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-ULD1A331MPD
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
ULD 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.315Dia 8.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
ULD1A331MPD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ULD
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    231mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    330mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm