  • UKW1E221MPD1TD
UKW1E221MPD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UKW1E221MPD1TD
HK JDW NO:
555-UKW1E221MPD1TD
Description:
UKW 220μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 320mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~85°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 3460
Step5Bar-code shipping tag
UKW1E221MPD1TD
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    320mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    320mA @ 120Hz
  • Diameter
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11.5mm