  • UKL2A100KPD1TD
UKL2A100KPD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UKL2A100KPD1TD
HK JDW NO:
555-UKL2A100KPD1TD
Description:
UKL 10μF Capacitor ±10% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.315Dia 8.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UKL2A100KPD1TD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    90mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    180mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm