  • UKL1V471MHD1TO
UKL1V471MHD1TO
advertisement
Manufacturer No:
UKL1V471MHD1TO
HK JDW NO:
555-UKL1V471MHD1TO
Description:
UKL 470μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 680mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 11893
Step5Bar-code shipping tag
UKL1V471MHD1TO
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    680mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    680mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    990mA @ 10kHz
  • Diameter
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm
  • Length
    25mm