  • UKL1V470KPD1TA
UKL1V470KPD1TA
advertisement
Manufacturer No:
UKL1V470KPD1TA
HK JDW NO:
555-UKL1V470KPD1TA
Description:
UKL 47μF Capacitor ±10% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.315Dia 8.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UKL1V470KPD1TA
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    190mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    380mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm