  • UKL1H2R2MDDANATA
UKL1H2R2MDDANATA
advertisement
Manufacturer No:
UKL1H2R2MDDANATA
HK JDW NO:
555-UKL1H2R2MDDANATA
Description:
UKL 2.2μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 23mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UKL1H2R2MDDANATA
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.00022mA
  • Ripple Current
    23mA
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Ripple Current @ Low Frequency
    23mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    46mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    11mm